Služby

Mlieko


„Cenu má len doma vyrobená potravina z domácej suroviny.“

Práci so surovým kravským mliekom sme sa začali venovať v roku 2011. Základnou myšlienkou bolo vybudovať súkromné odbytové družstvo a tým zabezpečiť prvovýrobcom stabilnejší a komfortnejší odbyt tejto suroviny, lepšie ceny a pravidelnejšie platby.  Počas týchto rokov sme si dokázali vytvoriť miesto na slovenskom i zahraničnom trhu a stabilne spolupracujeme so 14 prvovýrobcami a množstvom spracovateľov doma i v zahraničí. Naším hlavným cieľom je však nechávať čo najviac mlieka na domácom trhu u slovenských spracovateľov a preto podiel exportovaného mlieka tvorí len necelú štvrtinu nášho nákupu.

Denne nakupujeme viac ako 80.000 litrov mlieka. V roku 2016 sme reagovali na potreby trhu a splnili sme podmienky pre nákup  a predaj aj BIO MLIEKA.

Chovný dobytok


Vďaka úrovni našich služieb a dobre odvedenej práci sme sa dostali do povedomia slovenských farmárov. Nabrali sme nové skúsenosti a od roku 2013 sme sa rozhodli rozšíriť naše služby o obchodovanie s chovným dobytkom. V centre nášho záujmu sú teľné i prázdne jalovice simentálskeho aj holsteinského plemena, kravy a býky všetkých kategórií.

Záleží nám na kvalite, preto každý kus, ktorý prejde našim karanténnym alebo zberným strediskom vopred vidíme a starostlivo zvážime jeho výber. Náš dobytok pochádza od farmárov, s ktorými dlhoročne spolupracujeme, no radi navštevujeme a spoznávame nové kúty Slovenska.

Naše pôsobenie je široké, chovné zvieratá predávame do mnohých krajín v rámci Európy (Rakúsko, Poľsko, Maďarsko, Španielsko, Holandsko) i do tretích štátov (Turecko, Rusko, Uzbekistan).

Jatočný dobytok


Od roku 2011 sme sa toho veľa naučili a spolu s našim pôsobením sa rozrastal i náš tím. Náš kolektív privítal množstvo skúsených odborníkov, ktorí nám svojimi vedomosťami umožnili ponúknuť Vám ďalšie služby.

Preto sme sa od roku 2018 začali venovať aj obchodu s jatočným dobytkom. Zaujímame sa o všetky kategórie plemien, vieme Vám dodať kravy, jalovice aj býky. V závislosti od váhy zvierat Vám doby-tok dokážeme predať priamo, no v prípade potreby máme v maštaliach priestory aj na jeho výkrm.

Doprava


Snažíme sa byť k našim zákazníkom ústretoví, a preto sme sa rozhodli ich zbaviť starostí s prepravou. Vlastníme nákladné auto DAF 460XF s celkovou prípustnou hmotnosťou 40 t. S partnerskou spoločnosťou VITAGRO, s.r.o. poskytujeme prepravné služby aj na dvoch menších autách DAF LF (12 t a 18 t).

Zabezpečujeme prepravu všetkých kategórií hovädzieho dobytka, ošípané, ovce aj kozy, ktoré Vám prepravíme v rámci celého Slovenska i okolitých krajín (Poľsko, Rakúsko, Maďarsko). Potrebujete zabezpečiť prevoz dobytka mimo spomenuté krajiny? Žiaden problém. Máme radi výzvy a sme otvorení všetkým možnostiam.